Klub muzyczny
forty kleparz

Forty Kleparz to wyjątkowe miejsce na koncert. Sala koncertowa, będąca jednocześnie miejscem do tańczenia, której przedłużeniem jest jeden z dwóch dostępnych w lokalu barów, pomieści do 200 osób. Posiadamy profesjonalne koncertowe nagłośnienie i oświetlenie oraz scenę i sprzęt DJ, wystarczający do organizacji każdego koncertu. To, co dzieje się w sali, jest widoczne i słyszalne w pozostałych salach – w każdej z nich jest ekran plazmowy lub projektor o dużej mocy, połączony z kamerą zainstalowaną przed sceną.

W Fortach Kleparz gościmy wyjątkowe, alternatywne brzmienia – promujemy wykonawców polskich i zagranicznych, którzy nie są jeszcze znani szerokiej publiczności, ale grają świetną muzykę. Zapraszamy do przejrzenia programu imprez na stronie Klubu Muzycznego Forty Kleparz.

Bastion III Kleparz (Fort Kleparski) to jedyny zachowany niemal w stanie pierwotnym fort tego typu. Budowla wybudowana przez Austriaków w połowie XIX wieku była elementem fortyfikacji Twierdzy Kraków – zespołu fortów i umocnień (m.in. w okolicach Kopców Kościuszki i Krakusa, wzgórza Krzemionki). Pierścień 29 fortów dookoła Krakowa został wzniesiony raptem w ciągu 6 lat.

Ponieważ Fort Kleparski był nastawiony głównie na długą obronę, składa się z wielu elementów, których odcięcie dzieliło budowlę na niemal samodzielne części umożliwiające opór po wtargnięciu wroga do wnętrza fortu. Fort nigdy nie brał udziału w walkach, a od 1914 roku służył jedynie jako magazyn i koszary. Całość budowli ma mieć w przyszłości charakter centrum kongresowo – hotelowego. Miejsce, w którym zlokalizowany jest Klub Muzyczny Forty Kleparz, to jedynie niewielka część całej budowli – tzw. kaponiera środkowa. Surową prostotę i funkcjonalność żołnierskiej architektury, przekształciliśmy we wnętrze pozwalające docenić wysoką jakość i nowoczesny design, rzadko spotykany w tego typu obiektach.

Strona internetowa: www.fortykleparz.pl

 

Klub Muzyczny Forty Kleparz

Klub Muzyczny Forty Kleparz